در شرایط کنونی بازار که دچار نوعی بلاتکلیفی شده ایم و شرایط کشور و اقتصادی کشور در ابهام به سر می‌برد ما چه باید بکنیم

بلاتکلیفی ها ناشی از عدم آگاهی می باشد.

بنابراین باید شناخت‏‌مان را نسبت به شرایط و دیگران بیشتر کنیم بیشتر بدانیم و بیشتر ارتباط برقرار کنیم.

در شرایط ابهام و کنونی اقتصادی کشور برخی از مسائل غیر قابل پیش بینی هستند و غیر منتظره هستند پس ما نباید کسب و کار خودمان را رها کنیم چون از این طریق بیشتر نگران خواهیم شد شرایط ابهام ترس ندارد  بتوانیم چگونه واقع‌بینانه با ابهام رفتار کنیم ما باید با بینش و تجربیات خودمان وارد عمل می‌شویم و راه کار پیدا کنیم و تصمیم بگیریم در این شرایط نباید از سایر رقبا کپی کنیم رقبا هم مثل ما گمراه هستند چون شرایط برای همه یکسان است

نگران نباشید چون زندگی سرشار از ابهام و مسائل غیر قابل پیش بینی است

بسیاری از کسب و کارها هم نمی دانند چه بکنند بنابراین ما باید مسایل را خیلی پیچیده نکنیم چون شرایط شرایط آشفته ای است باید مسائل را آسان بگیریم در فضایی که همه گرفتار هستند ما باید سعی کنیم موفق تر عمل کنیم.

همه در شرایط  بیم و نگرانی و ترس هستند ما باید یاد بگیریم امیدوار باشیم و آرامش داشته باشیم و هنر ما این است که باید دنبال مسیر های جدید باشیم ساده کردن پیچیدگی‌ها می‌تواند باشد ما باید دنبال راه‌حل‌های ساده باشیم باید به دنبال حل مسائل باشیم و مسائل را به عنوان تهدید محسوب نکنیم مثبت اندیش باشیم

اگر به همه طرح‌ها و نظریات مردم معمولی و ساده گوش کنیم منزوی خواهیم شد و وارد بحران خواهیم شد و قدرت تصمیم گیری از ما سلب خواهد شد بنابراین همیشه راه حل هایی وجود دارد.

هیچگاه ناله نکنیم به فکر راه حل باشیم.

نگوییم بازار خراب است نگوییم کسب‌و‌کارها که ساده هستند پس هنر ما چه می شود بیایید خلاقیت به خرج بدهیم و مثل همه مردم فکر نکنید مثل همه مردم عمل نکنید مثل همه مردم دست روی دست بگذاریم تا ببینیم دولت ها برای ما چه می کنند ما باید به فکر راه‌حل‌های خودمان باشیم.

دولت قرار نیست در موعد مقرر اجاره مغازه ما را بدهد اجاره انبار ما را بدهد حقوق نیروهای ما را بدهد مزایای پرسنل ما را تامین کند بنابراین خودمان باید اقدام کنیم.

از شرایط بحران فرار نکنیم و تسلیم نشویم چون در این صورت قطعاً شکست خواهیم خورد.

معمولا در این شرایط بعضی‌ها اخراج می‌کنند و ناله می‌کنند اما بعضی‌ها استخدام می‌کنند و خدا را سپاس گذار هستند.

ما انسان موفقی هستیم انسان های موفق به دنبال راه حل هستند و ناموفق ها مسئله محور هستند و این بحران به عنوان تهدید نگاه می‌کنند انسانهای ناموفق به دنبال راه حل نیستند انسانهای  ناموفق معمولی هستند و همیشه کاسه چه کنم در دست دارند.

همیشه از زمین و زمان شاکی هستند از مشتریان شاکی هستند از تولیدکنندگان شاکی هستند از دولت ها شاکی هستند چون خودشان نمی خواهند تغییر کنند همیشه در حال تغییر و تعویض نیروهای خود هستند همیشه به فکر تعویض میز کار دفاتر کارو غیره هستند اما سعی نمی‌کند روی خودشان کار کنند و خودشان را اصلاح کنند.

بهترین تصمیم در دوران بحران برای عبور فکر کردن و تغییر کردن است لطفا زمان مطالعه کردن را از دست ندهید.

به اخبار های پوچ گوش ندهید.

به دنبال انتخاب‌های درست باشیم مشتریان خوب انتخاب کنیم ارتباطات خوب برقرار کنیم اجازه ندهیم مشتری بدون خرید از مغازه ما بیرون برود.

ما باید برای خودمان هدف تعیین کنیم به خودمان قول بدهیم در این دوران روزانه حداقل ۱۵ فاکتور به مبلغ ۲۰۰.۰۰۰ تومان به مشتریان که وارد فروشگاه ما می‌شود تحویل بدهیم و به خودمان قول بدهیم روزانه ۱۵ عدد فاکتور فروش داشته باشیم و متعهد بشویم به این تصمیم چون به این طریق می توانیم به موفقیت های زیادتری برسیم و حواسمان را از دوران بحران پرت کنیم

از هیچ چیزنترسیم.

بهترین اتفاق ها برای ما می افتد بهترین مشتریان به سراغ ما می‌آیند مشتریان  خوش قول به سراغ ما می‌آیند.

احساس خوشبختی ما و روزی ما و درآمد ما حاصل طرز فکر و کیفیت کسب و کار ما است بیایید انتخاب کنیم که ما باید بهترین فروشگاه در شهرمان باشیم.

ما با اخلاق خوب با خدمات خوب با تصمیمات خوب با  پذیرایی های کوچک و مختصر می توانیم با همه همکارانمان متفاوت تر باشیم.

مطمئن باشید یک نوشیدنی خنک یا یک نوشیدنی گرم بدون فروش به مشتری ذهن آن را درگیر فروشگاه ما خواهد کرد پس بنابراین همیشه برای پذیرایی آماده باشید برای لبخند زدن به مشتری آماده باشید.

با مشتریان صمیمانه تر رفتار کنیم همه مشتریان تامین کننده شرایط زندگی ما هستند تفاوت ما با بقیه همکاران ما می‌تواند احترام گذاشتن بیشتر به مشتریان ما باشد از محدودیت ها نترسیم اینها جزئی از بایدهای زندگیم هستند.

ما باید خلاقیت به خرج بدهیم در زیبا ساختن فضای کار.

یادتان باشد  ما ممنوع نشده ایم فقط مقداری محدود شده ایم؛

پس باید خلاقیت به خرج بدهیم و ابتکار به خرج بدهیم.

ما باید بهتر از دیگران فکر کنیم و بهتر از دیگران عمل کنیم.

باید بیشتر یاد بگیریم بیشتر کتاب بخوانیم و بیشتر نتیجه میگیریم.

دوستی می گفت هنگامی که همه ایستاده اند ما باید شروع به دویدن کنیم.

پس بنابراین باید مدیریت مان را قوی تر کنیم مدیریت منابع مدیریت مخارج چون شرایط اکنون مثل قبل نیست مثلا برای کاهش هزینه ها اقدام کنیم بدهی جدید برای خودمان ایجاد نکنیم خودمان را به حواس پرتی نزنیم چون شرایط مثل قبل نیست بنابراین باید بهتر از دیگران فکر کنیم و بهتر از دیگران عمل کنیم چون دیگران ایستاده‌اند ما باید حرکت کنیم باید یاد بگیریم تلاش کنیم تا بهتر نتیجه بگیریم.

در شرایطی که همه ایستاده‌اند ما باید از فروش دست برداریم و به یک مشاور تبدیل بشویم با مشتری دوست باشیم و به او مشاوره بدهیم خودمان را به جای مشتری بگذاریم تا احساس بهتری به او دست بدهد به خریداران کمک کنیم و صمیمانه به  خریداران مشاوره بدهیم

با مشتریان دوست باشیم تا احساس راحتی داشته باشند همانگونه که ما دوست داریم وقتی وارد فروشگاهی می‌شویم فروشنده چه برخوردی با ما داشته باشد ما نیز همانگونه رفتار کنیم.

اگر احساس می کنیم که شرایط مثل قبل نیست به آدمهایی که دارای افکار منفی هستند نزدیک نشویم از هر کسی مشاوره درگیری از هر کسی سوال نکنیم چون باعث گیج شدن مو می شوند چون به ما استرس می دهند چون ما را گمراه می کنند چون خودشان نیز نمی دانند چگونه رفتار می کنند.

باید از افرادی مشورت بگیریم که در این شرایط نتایج خوبی گرفته باشند در این شرایط توانسته باشند از ناخواسته ها فرار کنند و شرایط جدید و خوبی را برای کسب و کارشان پیدا کنند و رقم بزند باید به انسان های خلاقی نزدیک بشویم که در همه شرایط می‌فروشند باید به انسان های بزرگی نزدیک بشویم که افکار منفی ندارند و همیشه خوبی ها را نگاه میکند و همیشه کسب و کارشان رونق دارد و خدا را شکر می کنند و همیشه خدا از خدا سپاسگزارند

ما نباید اجازه بدهیم هیچ مشتری بدون خرید از فروشگاه ما بیرون برود اما به تعداد فاکتورهای بیشتری نیاز داریم به تعداد خریداران بیشتری نیاز داریم ما باید سعی کنیم که همه مشتریان را حفظ کنیم و به آنها خدمات بفروشیم اگر که قیمت آن بالا است نگران نباشیم باید به مشتری خدمات بهتری بدهیم رفتار بهتری داشته باشیم و به او لبخند هدیه بدهیم و صمیمیتی بدهیم کاری کنیم مشکلی احساس کند این فروشگاه متعلق به خودش است و کاملا است که تصمیم می گیرد و ما فقط در کنار او هستیم و اصلا نداریم چیز را به او بفروشیم اصلا برای فروش به مشتری اصرار نمی کنیم چون او باید تصمیم بگیرد و ما باید برای این تصمیم در کنار او باشیم ما باید به عنوان یک دوست شریک همراه و یک هم خانه در کنار مشتری باشیم و به تصمیمات بهتر او کمک کنیم.

مثلاً اگر که کالایی داریم که برای دکوراسیون منزل مشتری قرار هست ارائه می دهیم باید حس کنیم که در خانه خودمان قرار است آن کالا را استفاده کنیم بنابراین بهتر می توانیم به مشتری کمک کنیم و او نیز احساس بهتری خواهد داشت از اینکه از ما خرید خواهد کرد

به یاد داشته باشید یک فنجان نوشیدنی گرم و یک لیوان نوشیدنی خنک معجزه میکند کاری که سایر رقبا انجام نمی‌دهند.

به یاد داشته باشید لبخندی صمیمانه معجزه می کند.

نکته دیگر در ابتدا سعی کنید با لبخند نام مشتری را سوال کنید مشتریان نام خود و فامیل خود را دوست دارند پس به جای کلماتی نظیر آقا خانم حاج آقا یا حاج خانوم از اسم افراد برای ارتباط برقرار کردن استفاده کنیم.

باید هوشمند عمل کنیم و چابک باشیم باید در برابر مشتری انعطاف پذیر باشیم و سازگار باشیم اگر که با خودروی مشتری منعطف رفتار کنیم در ذهن او ماندگار خواهیم بود و خدمات ما را به دیگران نیز تبلیغ خواهد کرد و معرفی می کند.

به یاد داشته باشید کاسبکار واقعی منتظر نمی ماند تصمیم می گیرد و مقتدرانه حرکت می کند همیشه شرایط به یک گونه نخواهد بود کسی موافق است که هنر فرار از این شرایط را داشته باشد و ما نیز در کسب و کار و خدمات خودمان قطعاً این هنر را داریم و تصمیم میگیریم و حرکت میکنیم یید به عنوان یک بازاریاب و مشاوره فروش خوب فرصت ها را از دست ندهیم راهی بسازیم چاره‌ای بی‌آبی و پیدا کنیم تا به فروش بیشتر دست پیدا کنیم.

در شرایط اقتصادی اکنون فرصت های زیادی وجود دارد باید مسیری جدید بیابیم و بسازیم و پیدا کنیم خلاقیت به خرج بدهیم دنبال راه چاره باشیم.

تردیدها را رها کنید با مشتری دوست باشیم به مشتری انگیزه بدهیم چون او برای ما سرمایه گذاری محسوب می شود ما نیز باید در دل او سرمایه ایجاد کنیم.

اگر فروشنده کاشی و سرامیک هستید باید او را متقاعد کنیم که اگر کالای شما را به قیمت گران خریداری می کند قطعاً برای خودش منزلش و آینده‌اش نوع سرمایه گذاری محسوب می شود و خانه و منزل آن را زیباتر جلوه می دهد و ارزش ملک و سرمایه آن را بالاتر خواهد برد بیایید از خودمان سوال کنیم چرا مشتری ما دوست ندارد کالای گران قیمت بخرد؟

تا حالا از خود پرسیده اید چرا مشتریان می گویند ما میرویم چند جا رو نگاه می کنیم و باز بر می گردیم و ۹۰ درصد این افراد دیگر بر نمی گردند هنر ما این است که نباید اجازه بدهیم مشتری بدون خرید از فروشگاه ما خارج می شود هر طور شده باید هدف روزانه ۱۵ عدد فاکتور ۲۰۰ هزار تومانی را حداقل به دست بیاوریم.

ما فروشنده نیستیم

ما مشاور فروش هستیم

ما دوست مشتریان خود هستیم

زیبایی منزل مشتری زیبایی فروشگاه و زندگی ما خواهد بود.

باید اطلاعاتمان را در زمینه شغلی خودمان بالا ببریم مثلا آیا شما تفاوت کاشی با سرامیک را می دانید مثلاً آیا شما تفاوت سرامیک با ارسال آن را می دانید و سران شما آیا تفاوت ارسلان با گرانیت را می دانید آیا شما تفاوت گرانیت با سنگ را می دانید؟

اصلا سخت نیست همین سوالات کوچک را در گوگل در موبایل خودتان جستجو کنید و اطلاعات خودتان را بالا ببرید.

وقتی که اطلاعات زیادی داشته باشیم مشتری بیشتر دوست دارد شنونده حرفها و مشاوره‌های ما باشد چون می داند که با کوهی از اطلاعات روبرو است ؛ ما کوهی از اطلاعات هستیم چون

ما فروشنده نیستیم ما مشاور فروش هستیم.

ما دوست مشتریان خود هستیم

چون زیبایی منزل مشتریان ما زیبایی منزل و زندگی ما خواهد بود

بیایید راهگشای زندگی مشتریان و تصمیم مشتریان باشیم

بیایید گره‌گشای تصمیمات مشتریان باشیم و مشکلاتشان را حل کنیم.

بیایید خالصانه راهنمایی کنیم و مسیر را به مشتریان نشان بدهیم

به مشتری بگوییم خرید محصول خوب سرمایه زندگی شماست و

تفهیم کنیم خرید محصول خوب دوام و رنگ و زیبایی و کیفیت خانه شما را بیشتر خواهد کرد.

یادتان باشد ما باید روزانه ۱۵ فاکتور به مشتریان تحویل بدهید این یعنی موفقیت.

ما با مشتریان خود دوست هستیم ما به مشتریان کالا نمی‌فروشیم بلکه آنها را متقاعد می کنیم.

ما با بالا بردن اطلاعات کارشناسی خودمان دقیق به مشتری کمک خواهیم کرد و مشتریان را تنها نمیگذاریم به آنها مشاوره می دهیم دلسوز تصمیمات آنها باشیم دلسوزی برای مشتریان بسیار دلپذیر است چون آنها همه هزینه ها را انجام داده اند و الان نیازمند همراهی و همکاری بیشتر و صمیمیت بیشتر ما به عنوان فروشنده هستند.

یک راه حل دیگر: گاهی با مشتریانی که قبل از ما خرید کردند تماس بگیریم و از خریدشان سوال کنیم که آیا رضایت داشتند آیا خانه آنها زیبا شده است آیا از ما راضی بوده اند آیا علاقه دارند از خانه خود عکس بگیرند و برای ما ارسال کنند که ما در صفحه اینستاگرام یا تلگرام خودمان قرار بدهیم.

به نظر من این در مشتری انگیزه زیادی ایجاد می کند که عکس خانه خود را در فضای مجازی ببیند و به دوستان و فامیل و بستگان خود نیز بگوید که این فروشگاه خدمات متمایزی دارد

با این روش ما در ذهن مشتریان ماندگار خواهیم شد و او به همه دوستان و فامیل ما را معرفی خواهد کرد.

گاهی برای مشتریان به صورت رندوم یا قرعه کشی کادو های کوچکی بگیریم و از طریق پست به آدرسشان ارسال کنیم.

یک نکته باید به مشتریانی که قصد خرید ندارند یک پیشنهاد شگفت انگیز بدهیم کادو اشانتیون تخفیف و یا غیره که او علاقمند به شوند که از ما خرید کند.

بیایید فروش خودمان را ارزیابی کنیم بیایید عملکرد خودمان را بررسی کنیم از خود بپرسیم آیا من چه کار جدیدی می‌توانم انجام بدهم تا مشتریان بیشتری را به سوی خود جلب کنم؟

فراموش نکنیم زیبایی خانه مشتری زیبایی زندگی ما نیز خواهد بود

رضایت مشتری رضایت خانواده ما خواهد بود.

ما به مشتریان دوست هستیم و قصد نداریم به آنها بفروشیم چون ما مشاوره فروشی مشتری هستیم.

شاد باشید و شاد زندگی کن

با تصمیمات خوب زندگی خود را متحول کنید.

و به بهتر شدن شرایط زندگی خود کمک  کنید

با احترام

میثم یزدانی

www.masirino.com

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید